Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Партньори

3 страници V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Изкълчен глезен
LikeNoOther
коментар Jul 18 2008, 12:02 PM
Коментар #1

SPECTATOR
*

Група: Members
Коментари: 52
Регистриран: 3-March 08
Град: Petrich
Потребител N: 4,243
Любим отбор: LA Lakers

Здравейте.Вчера за пореден път стъпих на криво и си изкълчих глезена (всъщност изкълчих мисля че е слабо казано).Преди няколко месеца се получи същото самоче със левия глезен а сега е на десния.Признаците и подутините са същите,а преди ми правиха операция за скъсани връзки.Чувал съм че това може да се оправи и без хирургическа намеса.Пишете кой каквото знае и ако е преживял такова нещо.Дайте някакви съвети. http://img.data.bg/i.php?id=1059157 това са последиците от първия път на левият крак.Сега бяха почти същите и на десния.Дайте някакви съвети какво да го правя.Мерси!

--------------------
Shaquille O'Neal - Like no other
Go to the top of the page

+Quote Post
jafar
коментар Jul 18 2008, 03:26 PM
Коментар #2

the teacher

Група: basketball-bg.Team
Коментари: 3,139
Регистриран: 23-May 05
Град: sunny California
Потребител N: 513

Еми какво да ти кажа. Ти операция вече си минал, аз още не съм. И със сигурност няма да е в БГ. Ако наистина са ти нацяло скъсани връзките, а не частично, тъй като това е по-вероятно, без операция няма оправяне. В смисъл,че те не могат да се въстановят и това е. Просто си оставаш така. Лично на мен това не ми пречеше да играя - глезена ми стана много подвижен - извива се почти на 90 градуса. При изкълчване, тъй като нямаше какво да се къса се получаваха слаби отоци и бързо минаваше. Проблема е в следващата фаза, в която съм сега. По мое скромно мнение, в момента съм с разкъсана ставна капсула. Тука вече е проблем -ставата вече е нестабилна, приблизват се костите в ямката и не знаеш кога ще те заболи.
Това е моя опит до сега. Сега проучвам въпроса какво се прави по нататък в цивилизованите държави. Информация се получава трудно, но при всеки отговор който получавам ще пиша във форума в една тема - Операция на глезен.

+Quote Post
aMaRe
коментар Jul 18 2008, 10:44 PM
Коментар #3

SIXTH MAN

Коментари: 1,190
Регистриран: 19-April 07
Потребител N: 2,693
Любим отбор: Phoenix Suns

Аз преди 6 месеца стъпих накриво и си разтегнах връзките на десния глезен и сега пак преди 3 седмици пак си ги разтегнах пак на същия глезен. Даже тоя път ми поставиха диагноза частично разкъсани и доктора ми каза само да го мажа с някакъв противовъзпалителен мехлем, обаче вече мина почти месец и глезена още си ме наболява и движенията ми в глезена са доста орграничени и някак си вдървени.На мен пак ми се беше доста сериозно подут, обаче нищо общо с тая снимка, която си слижил. Твойто вече си е доста брутално.А ти на лекар не си ли ходил ?Ако ти е толкова подут пак най-добре утре първата ти работа да е да отидеш да те види някой лекар.

--------------------

- "Everybody lies"

"Life's a bitch - depending on how you treat her - you might get rich"

+Quote Post
t-fix
коментар Jul 18 2008, 11:09 PM
Коментар #4

ball or fall

Коментари: 1,340
Регистриран: 17-May 05
Град: sofia musagenitza
Потребител N: 498

аз на игрището никога не съм се контузвал да чукна на дърво, ама в една дискотека нещо мнооого лошо стъпих на криво и положението беше същото, като на снимката.Мазах го с фастум гел и превръзка през 1 час стегаш един отпускаш, ама т'ва се прави веднага след като си се травмирал.Иначе само с фастум гел и превръзка/наглезенка играя
и един месец мина и чат пат си ме наболва сериозно.Диагнозата беше разтегнати връзки.Днеска си забравих бинта и играх без предпазни средства и ме беше малко страх, но мисля че след още месец максимум всичко ще е отшумяло,поне така се надявам.Съвета ми е иди на лекар да те види и си направи снимка.

а да питам като си контузите единия глезен и се подуе забелязвате ли набъбване и в другия или аз съм дефектен?

--------------------
IPB Image IPB Image

IPB Image

+Quote Post
LikeNoOther
коментар Jul 20 2008, 01:12 PM
Коментар #5

SPECTATOR
*

"а да питам като си контузите единия глезен и се подуе забелязвате ли набъбване и в другия или аз съм дефектен?"

При мене го няматози проблем.Снимка си правих нищо счупено няма.Най вероятно са тези връзки.На лекар не съм отишъл още утре ще ида.Все така се получава че се контузвам преди почивните дни а в нашия скапан град един си е лекара който се занимава с такива неща и през уикендите го няма.

--------------------

+Quote Post
jafar
коментар Jul 21 2008, 07:39 PM
Коментар #6

the teacher

Аве то в цяла България няма свестен ,като стане сериозно.

+Quote Post
aMaRe
коментар Jul 22 2008, 10:15 PM
Коментар #7

SIXTH MAN

Коментари: 1,190
Регистриран: 19-April 07
Потребител N: 2,693
Любим отбор: Phoenix Suns

Цитат(t-fix @ Jul 19 2008, 12:09 AM) *
а да питам като си контузите единия глезен и се подуе забелязвате ли набъбване и в другия или аз съм дефектен?

blink.gif Няма такова нещо icon_mrgreen.gif

Цитат(LikeNoOther @ Jul 20 2008, 02:12 PM) *
"а да питам като си контузите единия глезен и се подуе забелязвате ли набъбване и в другия или аз съм дефектен?"

При мене го няматози проблем.Снимка си правих нищо счупено няма.Най вероятно са тези връзки.На лекар не съм отишъл още утре ще ида.Все така се получава че се контузвам преди почивните дни а в нашия скапан град един си е лекара който се занимава с такива неща и през уикендите го няма.

На рентген няма да се видят връзките. Трябва ядреномагнитен да ти направят.

--------------------

- "Everybody lies"

"Life's a bitch - depending on how you treat her - you might get rich"

+Quote Post
SuxLose?
коментар Jul 26 2008, 09:32 AM
Коментар #8

SPECTATOR
*

Коментари: 61
Регистриран: 16-November 05
Град: Асеновград
Потребител N: 882
Любим отбор: ?

Не искам да отварям нова тема, затова ще пиша тук.
Вчера си изкълчих глезена и изглежда почти по същия начин като снимката на автора. На 18 години съм и това се случва за първи път при мен, никакви операции или тем подобни не съм минавал. Ако разчитам на компреси и почивка до каква степен ще се оправя и колко време ще ми отнеме, горе-долу, за да мога да стъпвам на кракът си и да ходя, понеже сега това ми е невъзможно.

--------------------
.....и аз твоята!

+Quote Post
DeShawn
коментар Jul 26 2008, 09:52 AM
Коментар #9

M.V.P

Коментари: 3,116
Регистриран: 23-December 04
Град: София
Потребител N: 223
Любим отбор: Utah Jazz

Отиди на лекар! Трябва задължително да ти направят снимка. Ако няма счупване или скъсани връзки може да минеш и без гипсиране. Тогава за около 20 дни ще се оправиш.

+Quote Post
trecey
коментар Jul 26 2008, 10:21 AM
Коментар #10

WATERBOY
**

Коментари: 154
Регистриран: 20-January 07
Град: Lovech
Потребител N: 2,201

DeShawn прав си ама и ядреномагнитен трябва както някой е казал по горе, на ренген не се виждат връзките, а на това момче с коментара отгоре, виж братле първият път когато паднах не счупих нищо ама направих грешка че ен сложих гипс и за тва куцам вече, може да не е счупено но е хубаво ад се обездвижи колкото може повече, иди на лекар ама при някой дето разбира че на мен за тва ми забраниха да играя вече, заради тъпи лекаро които не разбират mad.gif

--------------------
Allen Iverson #3 The Answer - The Best Player In The World

+Quote Post
SuxLose?
коментар Jul 26 2008, 10:28 AM
Коментар #11

SPECTATOR
*

Проблемът е, че в Асеновград, където живея има само един ортопед, който ще бъде на разположение чак в понеделник.
В събота другата седмица ще ходя на море, преебах се май?

--------------------
.....и аз твоята!

+Quote Post
trecey
коментар Jul 26 2008, 10:52 AM
Коментар #12

WATERBOY
**

еми има такова работа, за тва трябва да се връзваш хубаво като играеш, виж някой друг лекар по на близо, тука в Ловеч винаги има в спешното ортопед

--------------------

+Quote Post
SuxLose?
коментар Jul 26 2008, 12:12 PM
Коментар #13

SPECTATOR
*

дано не е сериозна работата. happy.gif

Този коментар е бил редактиран от SuxLose? на Jul 26 2008, 01:36 PM

--------------------
.....и аз твоята!

+Quote Post
trecey
коментар Jul 26 2008, 07:31 PM
Коментар #14

WATERBOY
**

незнам при теб колко е разтегнато, но аз 1 месец не съм стъпвал въобще на него чак вече на 5тата седмица почнах да куцам и страшно много ме болеше

--------------------

+Quote Post
LikeNoOther
коментар Jul 27 2008, 08:18 PM
Коментар #15

SPECTATOR
*

При мене счупване няма,това е ясно.Връзките най-вероятно са скъсани защото на левия крак при същия вид ми дадоха такава диагноза.А trecey незнам при тебе какво е било точно ама 4 седмици да не стъпкаш уоу,сериозно си е било.Аз на първия ден куцах,втория и третия по малко и на четвъртия вървях,и вече си вървим нормално обаче осещам че при малко повече натоварване ще стане лошо.Казаха ми да го мажа с лиотон и да почивам.Общо взето като в небрано лозе съм но за операция вече е късно и ще го оставя така.Дано се оправи. huh.gif

--------------------

+Quote Post
DeShawn
коментар Jul 27 2008, 09:41 PM
Коментар #16

M.V.P

Коментари: 3,116
Регистриран: 23-December 04
Град: София
Потребител N: 223
Любим отбор: Utah Jazz

Оф... много ми е гадно за контузии да приказвам, ама само да ви кажа, че подуването няма значение. Може да не е подут и да е счупен, може да е силно подут и да само да е леко навехнат. Подуването се получава от кръвоизливи и ако няма засегнати кръвоносни съдове няма да се подуе.

+Quote Post
trecey
коментар Jul 29 2008, 08:23 AM
Коментар #17

WATERBOY
**

еми аз паднах мн сериозно и доктора каза че съм ги разтегнал на максимум и съм ги закъсал, но не съм успял, Лиотона е за оттока само, мажи се докато имаш отток, но ти препосъчвам компреси да си правиш, например със хляб и сода, много по ефикасно е отколкото да се мажеш с Лиотон smile.gif

--------------------

+Quote Post
jafar
коментар Jul 29 2008, 04:06 PM
Коментар #18

the teacher

Само не мога да разбера как този доктор разбра,че само си ги "закъсал" връзките. Аз ЯМР си правя и хората не са сигурни точно кои връзки съм скъсал, пък при тебе още малко ще ти каже и колко конеца от връзките са повредени???

+Quote Post
trecey
коментар Jul 29 2008, 04:33 PM
Коментар #19

WATERBOY
**

еми незнам на мене това са ми казали това и споделям, вече 2-3 години ходя с оток в глезена и това ми казват всички, че имам закъсани връзки, предлагат ми операция, но не искам да ми правят просто, искаха и на ядрено-магнитен както теб да ходя,но като знам как ме гледаха докторите в Плевен с тоя оток ми стана ясно, че така ще си карам вече. В началото болеше много, но с времето болката утихна и се появява само когато си подлагам кракът на напрежение, затова не спряха от игра, след тренировка или мач (каквото и да е) ми се получаваше оток, все едно имам малка хандбална топка на мястото на глезена ...... бе започнат ли сериозни контузии, взимайте мерки бързо .... в NBA няма да идете така че icon_wink.gif .....

P.S. ..... и никога не слагайте тежести, ще съжелявате много, вярно е дигнаха ми отскока с 10-15 см някъде, но ме преебаха много стабилно, правете си програмките но без тежести (определено не и с големи) ебават те от всякъде просто, много съжелявам че тренирах с тях sad.gif ......

Този коментар е бил редактиран от trecey на Jul 29 2008, 04:46 PM

--------------------

+Quote Post
jafar
коментар Jul 29 2008, 06:47 PM
Коментар #20

the teacher

Човек иди някъде да те видят. Сериозно ти говоря. Отиди при някой наистина добър специалист и си направи ядрено магнитен резонанс. Не може да имаш само закъсани връзки или поне не е в това проблема ти.

+Quote Post

3 страници V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 18th December 2018 - 09:05 PM

> ADVERTISEMENT:

> Forum Information:

Copyright: © www.basketball-bg.com 2004 - 2011. Всички права запазени
Author: Екип на Basketball-Bg.Team